"Hayal gücüyle hatıraların uygun bir biçimde birleşmesi aşkı yaratır."
Celal Kadri Kınoğlu  
 Celal Kadri Kınoğlu Kişisel Web Sitesi
28/6/2017, Çarşamba

Yazdığım Yazılar (14)

Sayfa 1 [2]

 Seslerimiz var biz yokuz

"Plaja gidecek miyiz bugün?" "Hava bulutlu... Ama durun bakalım." Duruyor hepsi... O balkonda sonsuz yaşamlarının hayalleriyle "duruyorlar". Sokaktaki köşkler yok artık... Deniz görünmüyor... Yazlar geçti... Hastalık, ölüm, yılbaşları... Çınar ağacı kocaman oldu. "Ben" kocaman oldum. Müzik dolabının dibindeki duvarda çocukluğumun gülüşü asılı.

Yazının devamı...

 Odalar... adalardır aslında

İçinde yalnızlığın saklandığı, gençliğin bağırdığı, hayallerin kurulduğu, hırslı karanlıklardır. Aynalar gelecek zamanı gösterir, kelimeler yarını arar ve saklanmış ne varsa, kol gezer duvarlarda... Kim olmak istiyorsan, onu kanıtlar senin odan.

Yazının devamı...

 İyi bir roman okuru saklandığı yerden çıkarır

Sevdiğimiz şeyleri onlara ihanet etmeden paylaşmak ne zor. Sevdiğin şarkıyı söylerken, sevdiğin bir kadını anlatırken, bir şehri yazarken belki de koskocaman bir hayatı yaşarken "az kalmak" ne korkunç.

Yazının devamı...

 Heves

Birbirini seven, aynı dili konuşan otuz beş yaş civarı grubun zevki başkadır. Yeteri kadar "şey" geride kalmıştır ve en tepesinde olduğumuz hayatlarımızın yavaş yavaş aşağı inen basamaklarına gülümseyerek bakıyoruzdur daha.

Yazının devamı...

 Her çocuk yeni oyuncaklar ister

Oyuncakları saklamaz herkes... Önce kaldırır bir dolaba, sonra koyuverir karanlık bir kutuya ve taşınırken oradan ya da terk ederken çocukluğunu, unutuverir. Bazen hatırlanır oyuncaklar. Ararsan bulamazsın, yazarsan bulursun.

Yazının devamı...

 Doktorun oğlu

Artık çok uzakta kalmış bir zamana bakıyorum, içinde sadece ikimizin olduğu fotoğraflara bakar gibi. Ama insan asıl yazarken hatırlıyor. O zaman kaybolmuyor hayat. Ve birleşiyor yıllar, şimdiki o kocaman sevginin içinde.

Yazının devamı...

Sayfa 1 [2]

Celal Kadri Kınoğlu
Her hakkı saklıdır. © Sitede yer alan görsel ve yazılı içerik yazılı izin almadan kullanılamaz veya alıntı yapılamaz.